Start rozgrywek..!!!

W minionym tygodniu nasza drużyna rozpoczęły udział w rozgrywkach ligowych w lidze orlików w Podokręgu Sosnowiec. Nasi zawodnicy rozegrali już dwa spotkania.

W minioną środę rozpoczęliśmy sezon w derbowym pojedynku z drużyną Górnika Jaworzno. Jak sie okazało, drużyna gospodarzy nie miała argumentów, aby zagrozić naszej ekipie. Zawodnicy AP Silesii Jaworzno pewnie wygrali 19-2 (12-0). Mimo wysokiej wygranej, poziom gry naszej drużyny był dobry, choć zdarzył się mały przestój na początku drugiej połowy, co wykorzystali gospodarze strzelając jedną z dwóch bramek. Drugą straciliśmy po rzucie karnym. Pierwszego w sezonie gola dla Drużyny strzelił Paweł Wojna już w 3 minucie. Swoje trafienia dołożyli również Maksym Ferens 6, Franek Śwadźba 5, Kulig Mateusz 4 oraz Jura Mateusz 3. Bardzo dobre spotkanie zagrali zawodnicy - Franek Śwadźba i Maciek Jaksa, którzy zasilili naszą drużynę w tym sezonie. Brawa dla wszystkich....

W sobotnie przedpołudnie na Stadionie przy ul. Kościuszki 1,Od 11.00 podopieczni trenera Bednarka zmierzyli się z drużyną UKS Piłkarz Sosnowiec. Po bardzo zaciętym spotkaniu, w którym było dużo walki, Silesia I Jaworzno wygrała 5:3 (3:1). Wygrana bardzo cieszy, ale cały czas musimy pracować nad "luzem" i "cierpliwością" w czasie gry. Pokazaliśmy kilka niezłych akcji...ale zdarzały sie również nieprzemyślane błędy. Bardzo dobre spotkanie rozegrał nasz Kapitan Mateusz Kulig, który czuł siępewnie i grał na wysokim poziomie, strzelając 3 bramki. Kolejnymi dwoma popisał się Franek Śwadźba, jedną zaliczył Maks Ferens. Dwie asysty zaliczył nasz obrońca Mateusz Jura. Przed drużyną kolejny mecz z KKS Czarni Sosnowiec....