Piłkarski KLOPS w Dąbrowie

Piłkarski  KLOPS w Dąbrowie

Jadąc w środę na mecz z MUKP Dąbrowa Górnicza wiedziałem, że czeka nas mecz z wymagającym rywalem, który nie przegrał ani jednego meczu, a w poprzedniej kolejce zremisował z Orbitą 3:3.

Rozpoczynamy spotkanie na Orliku w DG. Od początku widać że MUKP nie będzie się bronić, próbuje budować akcję… lecz w 2 minucie to my mogliśmy prowadzić … Przejmujemy piłkę w środku pola..Kacper Szmyl rozgrywa 2x1 z Kuligiem, który strzela w krótki róg bramkarza… i świetna interwencja golkipera.

Między 5 a 9 minutą gramy za mało agresywnie pozwalając na wykańczanie strzałem sytuacji stwarzanych przez zawodników MUKP, co powoduje że tracimy bramki w 5 , 7 i 9 minucie. W 15 minucie przeprowadzamy świetną akcję. Ponownie Kacper Szmyl zagrywa na skrzydło do Kuliga, ten ogrywa obrońcę i przed linia końcową zagrywa mocno wzdłuż bramki… tam zamyka Kacper i strzelamy bramkę kontaktową. Niestety minutę później tracimy bramkę z rzutu wolnego z ponad 20 metrów… 4:1. Gra się uspokoiła… jednia i druga drużyna stara się atakować. W końcówce pierwszej połowy znów popełniamy błąd i na przerwę schodzimy przegrywając 5:1.

W przerwie mówimy sobie że musimy zapomnieć o pierwszej połowie i zagrać o wiele lepiej. Jednak w oczach co po niektórych widziałem, że nie bardzo wierzyli, że mogą coś jeszcze ugrać.

W drugiej połowie nic jednak się nie zmieniło… może prze ok. 10 pierwszych minut to my przeważaliśmy, ale na więcej MUKP w tym dniu nam nie pozwoliło, skutecznie nas rozbijali w obronie i wykorzystywali akcje w ataku. Na 6:1 samobója strzela Kacper Szmyl, później średnio co kilka minut tracimy bramki w prosty sposób. Pod koniec Mateusz Kulig uderza z wolnego po czym piłka ociera się o Domina i strzelamy drugą bramkę. Sędzia kończy spotkanie z wynikiem 11:2 dla MUKP…

Po czterech wygranych z rzędu… przegrywamy bardzo wysoko, choć uważam że umiejętnościami nie byliśmy, aż tak gorsi jak się może wydawać po wyniku. Dzisiaj nie przeszkodziliśmy na tyle zawodnikom MUKP… Wygrywa ta drużyna która strzeli więcej bramek… My strzeliliśmy dwie - ALE POZWOLILIŚMY strzelić MUKP 11 !!!!